Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


notarius:vyhledani_zaznamu_pomoci_metadat

Vyhledání záznamu pomocí metadat

Nalezení záznamu podle metadat je možné pouze byla-li metadata do záznamu vložena. Metadata jsou přístupná k vyhledávání vždy u záznamů registrovaných uživatele, který je právě přihlášen. V případě záznamů registrovaných jiným uživatelem, jsou metadata použitelná k vyhledávání pouze byla-li označena jako veřejná.

Metadata lze např. využívat k vyhledání všech souborů registrovaných určitou firmou nebo uživatelem, registrovaných v určitém časovém období atd. Vyhledávání pomocí metadat lze vhodně kombinovat s nastavením volitelných identifikátorů ID1 a ID2.

Vyhledávání je úspěšné jen v případě ekvivalence zadané hodnoty s hodnotou uloženou v metadatech záznamu. Formulář neakceptuje žádné konvence ani filtry pro vyhledávací řetězce. Pokud je vyplněno několik polí vyhledávacího formuláře, jsou vráceny záznamy, u nichž jsou ekvivalentní všechny hodnoty metadat (funkce AND).

Vyhledávání záznamu není totožné s jeho ověřením. Vyhledávání záznamu pouze poskytne informaci o tom, zda byl v blockchainu nalezen záznam se zadanými metadaty. Při vyhledávání se neověřuje hash souboru!

postup:

1. V dashboardu klikněte na akci „Vyhledat záznam“ v poli příkazů nebo na panelu. Objeví se strana „Vyhledat záznam“.
2. Klikněte na volbu „Pomocí metadat“, podle kterých chcete záznam vyhledat a vyplňte ve formuláři hodnoty metadat, podle kterých chcete záznam vyhledat.
3. Ve vyhledávání v názvu záznamu je nutné rozlišovat malá a velká písmena.
4. Klikněte na tlačítko „Vyhledat záznam“.
5. Objeví se tabulka „Nalezené záznamy“.

ASCII���Screenshot

ASCII���Screenshot

notarius/vyhledani_zaznamu_pomoci_metadat.txt · Poslední úprava: 2021/12/27 15:06 autor: kozak